سوره البقره. آیه 201 تا 205

سه‌شنبه 2 اردیبهشت 1393

به نام خدای بخشنده و مهربان


و بعضی می‏گویند: پروردگارا! به ما در دنیا (نیکی) عطا کن! و در آخرت نیز (نیکی) مرحمت فرما! و ما را از عذاب آتش نگاهدار!(۲۰۱)


آنها از کار (و دعای) خود، نصیب و بهره‏ای دارند، و خداوند، سریع الحساب است.(۲۰۲)


و خدا را در روزهای معینی یاد کنید! (روزهای 11 و 12 و 13 ماه ذی الحجه). و هر کس شتاب کند، و (ذکر خدا را) در دو روز انجام دهد، گناهی بر او نیست، و هر که تاءخیر کند، (و سه روز انجام دهد نیز) گناهی بر او نیست، برای کسی که تقوا پیشه کند. و از خدا بپرهیزید و بدانید شما به سوی او محشور خواهید شد!(۲۰۳)


و از مردم، کسانی هستند که گفتار آنان، در زندگی دنیا مایه اعجاب تو می‏شود، (در ظاهر، اظهار محبت شدید می‏کنند) و خدا را بر آنچه در دل دارند گواه می‏گیرند. (این در حالی است که) آنان، سرسختترین دشمنانند. (۲۰۴)


(نشانه آن، این است که) هنگامی که روی بر می‏گردانند (و از نزد تو خارج می‏شوند)، در راه فساد در زمین، کوشش می‏کنند، و زراعتها و چهارپایان را نابود می‏سازند، (با اینکه می‏دانند) خدا فساد را دوست نمی‏دارد.(۲۰۵)

برچسب‌ها: سوره البقره، جزء دو
نظرات (3)
سلام دوست عزیز خوشحال می شم که به منم سری بزنی
مطالبمون داغ داغه
yar-mehraban.blogsky.com
"(نشانه آن، این است که) هنگامی که روی بر می‏گردانند (و از نزد تو خارج می‏شوند)، در راه فساد در زمین، کوشش می‏کنند، و زراعتها و چهارپایان را نابود می‏سازند، (با اینکه می‏دانند) خدا فساد را دوست نمی‏دارد.(۲۰۵)"


الان کی توی دنیا اینجوره؟

"و از مردم، کسانی هستند که گفتار آنان، در زندگی دنیا مایه اعجاب تو می‏شود، (در ظاهر، اظهار محبت شدید می‏کنند) و خدا را بر آنچه در دل دارند گواه می‏گیرند. (این در حالی است که) آنان، سرسختترین دشمنانند. (۲۰۴)"


معلم محمد قرآن بود، محمد از جادوی زبان برخی ها متعجب می شد اما قرآن به او آموزش ی دهد دل استوار دارد و گول این حرف ها را نخورد.
پاسخ:
از اولی که شروع کردم تصمیمم رو ، خیلی دوست داشتم و دارم که همپا توی این خوندن باشه تا اینکه به جواب های چراهام برسم و توی آیه ها بیشتر کنکاش کنیم! ولی غیر از شما کسی اینجوری به آیه ها دقیق نشده بود تا حالا و آمار وبلاگ هم کم بود ... نمیدونم فقط گذری هستید یا شما هم معنی ها رو می خونید اما جای خوشحالیه
خسته نباشید..

میگم این آیات کریمه صرفا جنبه نوشتن ندارد آیا در قرآن فکر نمی کنند یا بر قلوبشان قفلهاست؟
پاسخ:
سلامت باشید ...

برای من فقط جنبه نوشتن رو نداره ... برای همین هم قرآن رو ترجمه شده و به فارسی می خونم ...
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.