X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

سوره البقره. آیه 266 تا 270

دوشنبه 15 اردیبهشت 1393

به نام خدای بخشنده و بخشایشگر


آیا کسی از شما دوست دارد که باغی از درختان خرما و انگور داشته باشد که از زیر درختان آن، نهرها بگذرد، و برای او در آن (باغ)، از هر گونه میوه ای وجود داشته باشد، در حالی که به سن پیری رسیده و فرزندانی (کوچک و) ضعیف دارد، (در این هنگام،) گردبادی (کوبنده)، که در آن آتش (سوزانی) است، به آن برخورد کند و شعله ور گردد و بسوزد؟! (همین طور است حال کسانی که انفاق های خود را، با ریا و منت و آزار، باطل می‏کنند). این چنین خداوند آیات خود را برای شما آشکار می‏سازد، شاید بیندیشید !(۲۶۶)


ای کسانی که ایمان آورده اید! از قسمتهای پاکیزه اموالی که  به دست آورده اید، و از آنچه از زمین برای شما خارج ساخته ایم انفاق کنید! و برای انفاق، به سراغ قسمتهای ناپاک نروید در حالی که خود شما، حاضر نیستید آنها را بپذیرید، مگر از روی اغماض و کراهت! و بدانید خداوند، بی نیاز و شایسته ستایش است.(۲۶۷)


شیطان، شما را (به هنگام انفاق)، وعده فقر و تهیدستی می‏دهد، و به فحشا امر می‏کند، ولی خداوند وعده آمرزش و فزونی به شما می‏دهد، و خداوند، قدرتش وسیع، و داناست (۲۶۸)


(خدا) دانش و حکمت را به هر کس بخواهد می‏دهد، و به هر کس دانش داده شود، خیر فراوانی داده شده است. و جز خردمندان، متذکر نمیگردند.(۲۶۹)


و هر چیز را که انفاق می‏کنید، یا نذر کرده اید (در راه خدا انفاق کنید)، خداوند آنها را می‏داند. و ستمگران یاوری ندارند. (۲۷۰)

برچسب‌ها: سوره البقره، جزء سه
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.