سوره آل عمران آیات 76 تا 80

شنبه 3 خرداد 1393

به نام خدای بخشنده و مهربان


آری، کسی که به پیمان خود وفا کند و پرهیزگاری پیشه نماید، خداوند پرهیزگاران را دوست دارد.(۷۶)کسانی که پیمان الهی و سوگندهای خود را به بهای ناچیزی میفروشند، آنها بهره ای در آخرت نخواهند داشت، و خداوند با آنها سخن نمیگوید و به آنان در قیامت نمی نگرد و آنها را پاک نمیسازد، و عذاب دردناکی برای آنهاست. (۷۷)


در میان آنها کسانی هستند که به هنگام تلاوت کتاب، زبان خود را چنان می‏گردانند که گمان کنیداز کتاب است، در حالی که از کتاب نیست! می‏گویند: آن از طرف خداست! با اینکه از طرف خدا نیست، و به خدا دروغ می‏ بندند در حالی که می‏دانند! (۷۸)


برای هیچ بشری سزاوار نیست که خداوند، کتاب آسمانی و حکم و نبوت به او دهد سپس او به مردم بگوید: غیر از خدا، مرا پرستش کنید! بلکه مردمی الهی باشید، آن گونه که کتاب خدا را می ‏آموختید و درس می‏خواندید! (۷۹)


و نه اینکه به شما دستور دهد که فرشتگان و پیامبران را، پروردگار خود انتخاب کنید. آیا شما را، پس از آنکه مسلمان شدید، به کفر دعوت می‏کند؟!(۸۰)

برچسب‌ها: سوره آل عمران، جزء سه
نظرات (1)
یکی از دلایلی که من رسولان را با اسم یاد می بریم مثل قرآن همین آیات است غرب تا چند صده پیش فکر می کردند که مسلمانان محمد را می پرستند چون واقعا مقام خیلی بالایی برای او قائل بودند متاسفانه دین در خرافات غوطه ور است همه مذاهب اسلامی تا قسمت زیادی خرافی هستند و اصلا خدا در عمل اونها جایگاهی ندارد چون خود گوینده درکی از خدا نداشته و نتوانسته به او نزدیک شود اولین دلیل عمده اون هم همین دوری از متن اصیل قرآن است عقل رو تعطی کردن و برای فهمیدن هر آیه ای زود به حل المسائل(تفسیر) که کلی هم غلط دارد و برداشت های شخصی افراد از قرآن است مراجعه می کنند. آمده محمد و بزرگان اسلام رو بزرگ و بزرگ کرده در حالی نه محمد نه هیچ کس دیگه در مقابل خدا هیچ حرفی برای گفتن ندارند در ستایش مقام خدا همین بس که در قیامت از رفتار او پرسیده نمی شود چون او خودش مخیر تام است و هرجور که بخواهد عمل می کند اما بیشک محمد باید درباره تمام رفتارهایش در طول زندگی جوابگو باشد نه او بلکه همه رسولان همه ماها. در قرآن هیچکس جز خدا مقدس و پاک و ستایش توجه نیست هیچ بنی بشری نمی تواند در مقابل او عرض اندام کند.

حقیقت تام در قرآن خداست همین حقیقتی که همه در به در دنبال اون هستند در زندگی؛ اینجا اینگونه نوشته شده است:

کسانی که پیمان الهی و سوگندهای خود را به بهای ناچیزی میفروشند، آنها بهره ای در آخرت نخواهند داشت، """و خداوند با آنها سخن نمیگوید""" و ""به آنان در قیامت نمی نگرد"" و آنها را پاک نمیسازد، و عذاب دردناکی برای آنهاست.

بالاترین بدبختی این هست که ما از این ناحیه ضرر کنیم یعنی بفهمیم در طی مسیر زندگی به سوی حقیقت گام برنداشته ایم.
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.