سوره آل عمران آیات 116 تا 120

یکشنبه 11 خرداد 1393

به نام خدای بخشنده و مهربان


کسانی که کافر شدند هرگز نمیتوانند در پناه اموال و فرزندانشان از مجازات خدا در امان بمانند و آنها اصحاب دوزخند و جاودانه در آن خواهند ماند. (۱۱۶)


آنچه آنها در این زندگی دنیا انفاق می‏کنند همانند باد سوزانی است که به زراعت قومی که بر خود ستم کرده‏اند بورزد و آنرا نابود سازد، خدا به آنها ستم نکرده بلکه آنها خودشان ستم به - خویشتن کرده‏ اند. (۱۱۷)


ای کسانی که ایمان آورده ‏اید محرم اسراری از غیر خود انتخاب نکنید، آنها از هر گونه شر و فسادی درباره شما کوتاهی نمی‏کنند، آنها دوست دارند شما در زحمت و رنج باشید  دشمنی از دهان آنها آشکار است و آنچه در دل پنهان دارند از آن هم مهمتر است، ما آیات را برای شما بیان کردیم اگر اندیشه کنید. (۱۱۸)


شما کسانی هستید که آنها را دوست می‏دارید، اما آنها شما را دوست ندارند، در حالی که شما به همه کتابهای آسمانی ایمان دارید و هنگامی که شما را ملاقات می‏کنند می‏گویند ایمان آورده ‏ایم، اما هنگامی که تنها می‏شوند از شدت خشم بر شما سر انگشتان خود را به دندان می‏گزند، بگو: بمیرید با همین خشمی که دارید، خدا از درون سینه‏ ها آگاه است. (۱۱۹)


اگر نیکی به شما برسد ناراحت می‏شوند، و اگر حادثه ناگواری برای شما رخ دهد خوشحال می‏گردند، اگر استقامت و پرهیزگاری پیشه کنید نقشه ‏های آنها به شما زیانی نمی‏رساند خداوند به آنچه آنها انجام می‏دهد آگاه است (۱۲۰)

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.