X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

سوره النساء آیات 21 تا 25

یکشنبه 1 تیر 1393

به نام خدای بخشنده و مهربان


و چگونه آن را باز پس می گیرید در حالی که شما با یکدیگر تماس و آمیزش کامل داشته‏ اید و  آنها پیمان محکمی  از شما گرفته ‏اند. (۲۱)


با زنانی که پدران شما با آنها ازدواج کرده ‏اند، هرگز ازدواج نکنید! مگر آنها که در گذشته انجام شده است؛ زیرا این کار، عمل زشت و تنفر آور است و روش نادرستی می‏باشد. (۲۲)


حرام شده است بر شما، مادرانتان، و دختران، و خواهران، و عمه ‏ها، و خاله ‏ها، و دختران برادر، و دختران خواهر شما، و مادرانی که شما را شیر داده ‏اند، و خواهران رضاعی شما، و مادران همسرانتان، و دختران همسرتان که در دامان شما پرورش یافته‏ اند از همسرانی که با آنها آمیزش جنسی داشته‏ اید - و چنانچه با آنها آمیزش جنسی نداشته ‏اید، برای شما مانعی ندارد - و همسرهای پسرانتان که از نسل شما هستند و جمع میان دو خواهر کنید؛ مگر آنچه در گذشته واقع شده؛ چرا که خداوند، آمرزنده و مهربان است. (۲۳)


و زنان شوهردار  مگر آنها را که مالک شده ‏اید، اینها احکامی است که خداوند بر شما مقرر داشته و زنان دیگر غیر از اینها برای شما حلال است، که با اموال خود آنها را اختیار کنید در حالی که پاکدامن باشید و از زنا خودداری نمایید، و زنانی را که متعه می‏کنید مهر آنها را، واجب است بپردازید و گناهی بر شما نیست نسبت به آنچه با یکدیگر توافق کرده‏ اید بعد از تعیین مهر، خداوند دانا و حکیم است. (۲۴)


و آنها که توانایی ازدواج با زنان پاکدامن با ایمان ندارند می‏توانند با زنان پاکدامن از بردگانی با ایمان که در اختیار دارید ازدواج کنند، خدا آگاه به ایمان شماست، و همگی اعضای یک پیکرید، و آنها را به اجازه صاحبان آنان ازدواج نمایید و مهر آنها را به خودشان بدهید، مشروط بر اینکه پاکدامن باشند نه مرتکب زنا بطور آشکار شوند و نه دوست پنهانی بگیرند، و در صورتی که محصنه باشند و مرتکب عمل منافی عفت شوند نصف مجازات زنان آزاد را خواهند داشت، این اجازه  برای آنها است که شدیدا در زحمت باشند و اگر خودداری کنید برای شما بهتر است و خداوند آمرزنده و مهربان است. (۲۵)نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.