X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

سوره النساء آیات 56 تا 60

یکشنبه 8 تیر 1393

به نام خدای بخشنده و مهربان


کسانی که به آیات ما کافر شدند بزودی آنها را در آتشی وارد می کنیم که هر گاه پوستهای تن آنها بریان گردد پوستهای دیگری به جای آن قرار می دهیم تا کیفر را بچشند، خداوند توانا و حکیم است  (۵۶)


و آنها که ایمان آوردند و عمل صالح انجام دادند به زودی آنها را در باغهائی از بهشت وارد میکنیم که نهرها از زیر درختان آن جاری است، و همیشه در آن خواهند ماند، و همسرانی پاکیزه برای آنها خواهد بود، و آنها را در سایه ‏هائی که قطع نمیشود داخل میکنیم. (۵۷)


خداوند به شما فرمان می دهد که امانتها را به صاحبان آن برسانید و هنگامی که میان مردم داوری می کنید از روی عدالت داوری کنید، خداوند پند و اندرزهای خوبی به شما میدهد، خداوند شنوا و بیناست. (۵۸)


ای کسانی که ایمان آورده ‏اید! اطاعت کنید خدا را و اطاعت کنید پیامبر خدا و صاحبان امر را، و هر گاه در چیزی نزاع کردید آنرا به خدا و پیامبر ارجاع دهید اگر ایمان به خدا و روز رستاخیز دارید، این برای شما بهتر و عاقبت و پایانش نیکوتر است. (۵۹)


آیا ندیدی کسانی را که گمان می‏کنند به آنچه بر تو و بر پیشینیان نازل شده ایمان آورده ‏اند ولی میخواهند طاغوت و حکام باطل را به داوری بطلبند با اینکه به آنها دستور داده شده به طاغوت کافر شوند، و شیطان می‏خواهد آنها را شدیدا گمراه کند، و به بیراهه ‏های دور دستی بیفکند. (۶۰)

برچسب‌ها: سوره النساء، جزء پنج
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.