سوره النساء آیات 101 تا 105

سه‌شنبه 17 تیر 1393

به نام خدای بخشنده و مهربان


و هنگامی که سفر کنید گناهی بر شما نیست که نماز را کوتاه کنید اگر از فتنه کافران بترسید، زیرا کافران برای شما دشمن آشکاری هستند. (۱۰۱)و هنگامی که در میان آنها باشی و در میدان جنگ برای آنها نماز برپا کنی باید دسته‏ای از آنها با تو برخیزند و باید سلاحهای خود را با خود برگیرند و هنگامی که سجده کردند باید به پشت سر شما بروند و آن دسته دیگر که نماز نخوانده‏ اند بیایند و با تو نماز بخوانند و باید آنها وسایل دفاعی و سلاحهای خود را با خود حمل کنند کافران دوست دارند که شما از سلاحها و متاعهای خود غافل شوید و یک مرتبه به شما هجوم کنند - و اگر از باران ناراحت هستید و یا بیمار باشید مانعی ندارد که سلاحهای خود را بر زمین بگذارید ولی وسایل دفاعی را با خود بردارید، خداوند برای کافران عذاب خوار کننده ‏ای فراهم ساخته است. (۱۰۲)


و هنگامی که نماز را به پایان رسانیدید خدا را یاد کنید در حال ایستادن و نشستن و به هنگامی که به پهلو خوابیده ‏اید، و هر گاه آرامش ‍ یافتید نماز را انجام دهید، زیرا نماز وظیفه ثابت و معینی برای مؤ منان است. (۱۰۳)


و از تعقیب دشمن سست نشوید اگر شما درد و رنج می‏بینید آنها نیز همانند شما درد و رنج می‏بینند، ولی شما امیدی از خدا دارید که آنها ندارند و خداوند دانا و حکیم است. (۱۰۴)


ما این کتاب را به حق بر تو فرستادیم تا به آنچه خداوند به تو آموخته، در میان مردم قضاوت کنی و از کسانی مباش که از خائنان حمایت نمائی. (۱۰۵)

برچسب‌ها: سوره النساء، جزء پنج
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.