X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

سوره المائده آیات 16 تا 20

چهارشنبه 8 مرداد 1393

به نام  خدای  بخشنده و مهربانخداوند به وسیله آن ، کسانى را که خشنودى او را دنبال مى کنند به راه هاى سلامت که تأمین کننده نیکبختى آنهاست رهنمون مى شود ، و آنان را در پرتو علم خود از تاریکى ها بیرون مى آورد و به سوى روشنایى مى برد و به راهى راست هدایتشان مى کند . ( 16 )


قطعاً کسانى که گفتند : خداوند همان مسیح پسر مریم است ، کافر شدند . به آنان بگو : اگر خدا بخواهد مسیح پسر مریم و مادرش و همه کسانى را که در روى زمینند یکسره نابود کند ، چه کسى در برابر خدا ، مالک و صاحب اختیار چیزى است که بتواند با آن بر اراده خدا حاکم شود ؟ و حال آن که فرمانروایى آسمان ها و زمین و آنچه میان آن دو است از آنِ خداست ، چرا که آنچه بخواهد مى آفریند ، و خدا بر هر کارى تواناست . ( 17 )


و یهودیان و مسیحیان گفتند : ما پسران خدا و دوستان اوییم . بگو : پس چرا شما را به سبب گناهانتان عذاب مى کند ؟ شما نزد خدا امتیازى ندارید بلکه مانند دیگران در زمره کسانى هستید که او آفریده است . هر که را بخواهد مى آمرزد و هر که را بخواهد عذاب مى کند ، و هیچ چیز و هیچ کس نمى تواند مانع او باشد ، زیرا فرمانروایى آسمان ها و زمین و آنچه میان آن دو است از آنِ خداست و بازگشت همگان فقط به سوى اوست . ( 18 )


اى اهل کتاب ، فرستاده ما محمد پس از مدتى که پیامبرى مبعوث نشده بود ، به سوى شما آمد . او آنچه را که در دین خود بدان نیازمندید براى شما بیان مى کند تا اگر گمراه گشتید نگویید : مژده رسان و هشداردهنده اى براى ما نیامد اینک پیامبرى مژده رسان و هشداردهنده به سویتان آمده است ، و خدا بر هر کارى تواناست . ( 19 )


و یاد کن هنگامى را که موسى به قوم خود گفت : اى قوم من ، نعمت هایى را که خدا به شما داده است به یاد آورید ، آن گاه که در میان شما پیامبرانى قرار داد و شما را از تحت سلطه دیگران بیرون آورد و به شما استقلال بخشید و چیزهایى ( نعمت ها و معجزاتى ) به شما داد که به هیچ یک از جهانیان نداده بود . ( 20 )

برچسب‌ها: سوره المائده، جزء شش
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.