X
تبلیغات
زولا

سوره المائده آیات 66 تا 70

شنبه 18 مرداد 1393

به نام خدای بخشنده و مهربان


و اگر آنان تورات و انجیل و سایر کتاب هاى آسمانى و احکامى را که از جانب پروردگارشان بر آنان فروفرستاده شده است برپا مى داشتند ، قطعاً از فراز سرشان و از زیر پاهایشان ( از آسمان و زمین ) بهره هاى فراوان مى بردند . البته برخى از آنان معتدل اند ( تسلیم خدایند و بر دین پایدار ) ولى بسیارى از آنان کارهایى که انجام مى دهند نارواست . ( 66 )


اى پیامبر ، به مردم آنچه را که از جانب پروردگارت در مورد معرّفى پیشوایشان به سوى تو فرو فرستاده شده است ابلاغ کن ، و اگر نکنى رسالت او را ابلاغ نکرده اى ، و از مردم بیمى به خود راه مده ، که خداوند تو را از گزند آنان مصون مى دارد . قطعاً خدا این مردم کفرپیشه را به اهدافشان ( تباه کردن دین حق ) راه نمى نماید . ( 67 )


بگو : اى اهل کتاب ، شما بر جایگاهى استوار قرار ندارید تا بتوانید تورات و انجیل و سایر کتاب هاى آسمانى و احکامى را که از جانب پروردگارتان به سوى شما فرو فرستاده شده است ، برپادارید . و بى تردید این قرآن که از جانب پروردگارت به سوى تو فرو فرستاده شده است بسیارى از آنان را سرکشى و کفر بسیارى مى افزاید ; پس بر این مردم کفرپیشه اندوه مخور . ( 68 )


کسانى که ایمان آورده اند ( مسلمانان ) و کسانى که یهودى اند و صابئان و مسیحیان بدانند که این نام ها کارساز نیست . تنها آنان که به خدا و روز قیامت ایمان راستین داشته باشند و کار شایسته کنند نه ترسى ایشان را فرامى گیرد و نه اندوهگین مى شوند . ( 69 )


به یقین ما از بنى اسرائیل پیمان گرفتیم و پیامبرانى را به رسالت به سوى آنان فرستادیم . هرگاه پیامبرانى براى آنان دستوراتى آوردند که موافق میلشان نبود ، گروهى را دروغپرداز شمردند و گروهى را کشتند و این رویه آنان است . ( 70 )

برچسب‌ها: سوره المائده، جزء شش
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.