سوره المائده آیات 71 تا 75

یکشنبه 19 مرداد 1393

به نام خدای بخشنده و مهربان


و یهودیان پنداشتند که چون یهودى هستند ، در برابر کارهاى ناروایشان کیفرى در کار نیست ; از این رو کور و کر شدند و از دیدن حق و شنیدن آن ناتوان گشتند . پس از چندى خداوند به رحمت خود به سوى آنان بازگشت و پندارهاى باطل را از آنان زدود ، ولى باز هم کور و کر شدند البته ، نه همگان بلکه بسیارى از آنان ، و خدا به آنچه به جاى مى آورند بیناست . ( 71 )


قطعاً کسانى که گفتند : خدا همان مسیح پسر مریم است ، کافر شده اند . مسیح خود مى گفت : اى بنى اسرائیل ، خدا را که پروردگار من و پروردگار شماست بپرستید ، زیرا حقیقت این است که هر کس به خدا شرک ورزد ، به یقین خداوند بهشت را بر او حرام مى کند و جایگاهش آتش است ، و ستمکاران یاورانى ندارند که آنان را از آتش رهایى بخشند . ( 72 )


کسانى هم که گفتند : خدا یکى از سه اُقنوم ( پدر ، پسر و روح القدس ) است قطعاً کافر شده اند . جز خداى یگانه خدایى نیست . اگر از آنچه مى گویند بازنایستند ، به کسانى از آنان که کافر شده اند عذابى دردناک خواهد رسید . ( 73 )


پس چرا به سوى خدا باز نمى گردند و از او آمرزش نمى خواهند و حال آن که خدا آمرزنده و مهربان است ؟ ( 74 )


مسیح پسر مریم جز پیامبرى نبود که پیش از او آن همه پیامبران درگذشتند ، و مادرش تصدیق کننده همه آیات خدا بود . آنان هر دو غذا مى خوردند ، در حالى که خدا نیازمند خوراکى ها نیست . بنگر چگونه نشانه ها را براى آنان بیان مى کنیم ، سپس بنگر چگونه از اندیشه باز داشته مى شوند و به کجا برده مى شوند ؟ ( 75 )

برچسب‌ها: سوره المائده، جزء شش
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.